החוברות בהוצאת ”מתמטיקטק“ נולדו בעקבות שנים של עבודה עם בני נוער ובוגרים בעלי קשיים לימודים, פערים שנוצרו בשל נסיבות חיים או סתם ”חוסר כימיה“ עם מקצוע המתמטיקה.

במהלך העבודה הבנו שלעיתים קרובות הקושי בלמידה אינו נובע דווקא מקושי בהבנת המתמטיקה אלא מסיבות רבות אחרות: אי הבנה של השפה המתמטית , חוסר אמונה ביכולת להצליח, עומס חזותי שמכביד על הלמידה, פערים קטנים שנדמה שהם בלתי עבירים, פחד מהמקצוע ומתחושת כשלון, ועוד.

החוברות נכתבו לאחר ניתוח של מבחני הבגרות בשנים האחרונות במטרה ללמד בצורה מקיפה ומדויקת ועם זאת - לא להכביד על התלמידים. החוברות עובדות על כל המיומנויות הנדרשות לפתרון תרגילי בגרות: החל ממיומנויות בסיסיות אך חשובות ביותר (כמו התמצאות בציר המספרים), ועד לניתוח של תרגילי בגרות והבנת הפרוצדורות הנדרשות לפתרונם.

החוברות כתובות בצורה ברורה ולא עמוסה. הן בנויות מפרקים קצרים שבסיום כל פרק מופיע מבדק מסכם. הלמידה יוצרת תחושת הצלחה ומסוגלות, מחזירה לתלמידים את האמון ביכולם להבין ולהצליח ומעודדת אותם להמשיך ולהתקדם. בתחילת כל פרק מופיע הסבר קצר וברור המלווה בדוגמא ובהמשכו תרגול. התלמידים יכולים לעבוד ולהתקדם בחוברות בקצב אישי כך שניתן לנהל למידה פרטנית בתוך כיתה הטרוגנית.

החוברות מתאימות ללמידה בכיתה וכן למידה פרטנית עבור תלמידים ה“משלימים בגרות“ באופן עצמאי.

אנו מקווים שהעבודה עם החוברות תהיה מהנה ויעילה, תעניק חווית הצלחה לתלמידים ולמורים ותאפשר יצירת אוירה וקשר חיוביים ומצמיחים בתוך הכיתה ומחוצה לה.